3.část

Karoo

 Karoo je rezervace, která se neustále rozšiřuje co do rozlohy, tak i do počtu zvířat. Přesto je tak trochu nedoceněná a mnozí cestovatelé ji opomíjejí. Hornatý ráz krajiny však nabízí nádherné výhledy a přímo učebnicové ukázky stolových hor. Karoo dále nabízí vyjížďku po speciální cestě upravené pro auta s náhonem na všechna čtyři kola, ale také stezky pro celodenní túry mezi horami, což může být po mnoha set kilometrech strávených v autě příjemná změna. Zajímavá je určitě i naučná stezka se zkamenělinami starými několik tisíc let.

Cape of Good Hope

 Mys Dobré Naděje leží v přírodní rezervaci Peninsula, která nabízí krásné procházky podél  pobřeží. Pozor dávejte na paviány, kteří jsou schopni kvůli Vaší svačině i zaútočit.  Cape Point a Cape of Good Hope mají svou čarovnou atmosféru. Mlha a silný vítr, o kterém by mohl vyprávět nejeden námořník, je na Mysu Dobré Naděje po většinu roku. Budete-li mít přeci jen štěstí na sluníčko, využijte možnosti vykoupat se na krásné romantické pláži přímo na mysu. My jsme takové štěstí neměli a přesto zde byla spousta turistů. Doporučuji dojet autem na Cape Point, starý maják, a odtud dojít kolem již zmiňované pláže krásnou procházkou na mys. Cape Point je někdy mylně považován za nejjižnější místo Afriky a tudíž za místo, kde se stýkají oceány Atlantický s Indickým. Toto místo ve skutečnosti leží asi 300 km na jihovýchod a nazývá se Cape Agulhas.

Cape Town

 Strategická poloha města a relativní bezpečnost v něm pro nás byla rozhodující při plánování celé naší cesty. Přílet do i odlet z Johanesburku nám byl důrazně rozmlouván, stejně jako návštěva hlavního města Pretorie, kde je pro samotné turisty velmi nebezpečno. V Kapském Městě jsme původně plánovali pobýt tři dny. Nakonec jsme se ale rozhodli vyměnit ruch centra města za šumění oceánu na jižním předměstí Nordhoek. Do Kapského Města jsme pouze podnikli několik výletů na prohlídku krásného podmořského akvária, Stolové hory a botanické zahrady, kde se každou neděli konají koncerty pod otevřeným nebem. Výlet do botanické zahrady se může spojit s túrou na stolovou horu. Cesta zabere celý den. Počítejte s tím, že nahoru pošlapete minimálně čtyři hodiny, tedy v případě že nezabloudíte, což se může lehce stát i za jasného počasí a budou-li se nad horou stahovat mraky využijte raději pohodlí lanovky, která Vám nabídne dokonalý výhled na všechny strany, neboť se po celou dobu cesty neustále otáčí dokolečka. Ať už po svých nebo s využitím lanovky, kdo nebyl na Stolové hoře jako by nebyl v Kapském Městě. Nezapomenutelný byl i výlet na Boulder beach – pláž tučňáků, kteří se vyskytují pouze tady. Cape Town samotný nás víc nezaujal. Možná proto, že jsme návštěvu Kapského Města nechali až na samotný závěr, kdy jsme vstřebávali zážitky z cest a Kapské Město se nám zdálo být již příliš přelidněné, rušné a civilizované. Tedy úplně opačné než proč jsme do Afriky jeli. Navíc již kousek za městem se nachází spousta nádherných pláží, kde se můžete vykoupat. Na jedné z nich, ve městě Fishhoek, je místní vyhlášená restaurace s výhledem na oceán, kam se sjíždějí fajnšmekři z dalekého okolí na vynikající delikatesy ze všeho, co se dá vylovit z oceánu.

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode